Kratki sažetak o kanalima svijeta svojevrstan je dragulj i "buket fenomena" koje je stvorila ljudska ruka. Poklanjamo ga svim posjetiteljima našeg web portala za Valentinovo 2012.
Nema dvojbe, ovaj „biser od filma o Kanalima svijeta – Canaux du monde“ - koji možete pogledati ispod ovog teksta - neodoljivo nas upućuje na najljepši dio života koji se odvija na kanalima i uz sve kanale svijeta. Mjesta su to gdje se brodovi susreću, a ljudi, kulture i svjetovi komuniciraju. Nema dvojbe niti o tome, kako je to već ponosno priznao danski arhitekt iz našeg priloga o izgradnji Sjeverne luke u Kopenhagenu, Soren Leth: “ Naravno, Venecija je VELIKI SVJETIONIK za ovaj projekt.“
Na koncu, ono što Rita Justensen iz Odjela za planiranje grada Kopenhagena kaže za otočiće i djelove grada koji će se kanalima povezati s morem: „ povezujući ih s morem, dajemo im identitet“, stari Dubrovčani rekli su puno prije: „stavi ruku u more i bit ćeš povezan sa cijelim svijetom.“
Nadamo se da je ovaj lagani komentar dovoljno zgodan uvod u užitak gledanja priloga o kanalima svijeta, kako bi nas barem virtualno podsjetio na istinski užitak uplovljavanja kroz naš kanal.
Balade sur les Canaux du monde (francuski jezik)
PDF prezentacija (hrvatski jezik)
Naslov ovog priloga dali smo impresionirani snagom komunikacije. Nju je autorica knjige Dr. Kathleen K. Reardron nazvala mjestom „Gdje se misli susreću - Where Minds Meet “
Dr. Kathleen Reardon Kelley, profesorica je menadžmenta i organizacije na programima Executive MBA i MBA, diljem SAD-a, vodeći je autoritet na području interpersonalne komunikacije. Objavljivala je svoje radove u Harvard Business Review-u, gostuje u „Dobro jutro Amerika“, Bloombergu i stotinama drugih medija. Uz sve to, još od 2005., istaknuta je blogerica na Huffingtonpost.com.
Evo kako autorica objašnjava naslov vlastite knjige „ Gdje se misli susreću“ ( kod nas u izdanju nakladnika Alinea d. o.o. Zagreb, 1998.)
„Naslov sam izabrala... zato što je komunikacija sredstvo s pomoću kojega dvije ili više osoba razmjenjuju informacije i međusobno utječu na svoja mišljenja i ponašanja. Svi znamo da ishod našega komuniciranja s drugima često nije onakav kakvu smo se nadali. Susrećući se, ljudi se ne moraju složiti, no uvijek postoji mogućnost da razmijene mišljenja i međusobno utječu na svoja gledišta. U tome smislu, njihove se svijesti susreću u komuniciranju.“
„Ruski milijarder i vlasnik nogometnog kluba Chelsea, Roman Abramovič, i ove godine ljetuje na Jadranu.
"Lajkajte nas" na Facebooku
Broj uposlenih na samom projektu
Sveukupno na pratećim aktivnostima
Sveukupno u tri marine
Isključivo u turističkom sadržaju
Vrijednost društvene dobiti
Ukupna vrijednost investicije
Prva faze - izgradnja plovnog kanala
Odnos prema moru jedna je od najkontroverznijih tema povijesti suvremenog hrvatskog urbanizma: s jedne strane postoji deklatrativno i opće prihvaćeno stajalište da je Hrvatska pomorska zemlja i da je pomorska orjentacija ključna sastavnica hrvatskog identiteta. Nasuprot toga je stvarno stanje u prostoru, koje ne svjedoči samo o političkoj svakodnevici nego i ukorijenjenom odnosu stanovništva prema moru. Dovoljno je primjetiti da Rijeka, koja je naša najznačajnija luka, u svom akvatoriju nema niti jednu pumpnu stanicu za brodice. I u tome nije usamljena. Hrvatska je zemlja gradova, a od gradova na obali, kojih je najviše,.....
Iz slika čitamo budućnost!...A VI?.... POGLEDAJTE NAŠ FACEBOOK ALBUM